انواع ماده مبرد چیست؟ نقش سرمازا در دستگاه های برودتی

انواع ماده مبرد چیست؟ نقش سرمازا در دستگاه های برودتی

انواع ماده مبرد 

امروزه دستگاه های خنک کننده به شکل کاملا گسترده در اماکن اداری، صنعتی و مسکونی برای به دست آمدن کیفیت هوای بهتر و راحتی افراد به کار گرفته شده اند تا بر روی کارهای خود بهتر بتوانند تمرکز نمایند.

این دستگاه ها برای این که بهتر بتوانند نقش خود را ایفا نمایند در درون لوله هایی که دما را تبدیل می نمایند ماده ای تحت عنوان ماده مبرد دارند. این ماده باعث تبدیل جریان های هوا به یکدیگر و منتقل شدن آنها به مکان ها می گردد.

اگر ماده مبرد / سرمازا کار خود را به خوبی در سیکل به انجام برساند سرمایی که برای مکان های اداری یا صنعتی نیاز است از طریق لوله ها به بخش های مختلف منتقل می شود و این امر کمک می کند تا خنک سازی به خوبی شکل بگیرد.

این دستگاه ها نیاز به این دارند که به مرور زمان تحت نگه داری قرار بگیرند زیرا اگر ماده مبرد ز درون لوله ها بر اثر ضربه یا فرسودگی خارج شده باشد دیگر این امکان فراهم نخواهد بود تا دستگاه سیکل را به طور مداوم تکرار کند.

وقتی مبرد / سرمازا اصلا درون لوله ها وجود نداشته باشد و سیکل تکرار نگردد به طور قطع سرمایی نمی تواند اصلا به وجود بیاید و به مکان های داخلی منتقل گردد تا موجب خنکی برای آسایش افرادی شود که آنجا حضور دارند.

انواع ماده مبرد چیست؟

برای مشاهده و بررسی بهترین فن کویل ها این صفحه را دنبال کنید.

انواع ماده مبرد چیست؟

ماده سرمازا یک سیال بسیار خنک کننده می باشد که به عنوان وسیله برای جذب و انتقال حرارت در سامانه‌ های یخچال، چیلر ، کولر، رادیاتورهای ماشین، بخاری‌ ها و دیگر لوازم حرارتی مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از انواع این ماده مبرد را در ادامه نام می بریم که عبارتند از:

گاز فرئون:

یک نوع هیدروکربن فلوره بسیار قدرتمند می باشد که از سال 1995 توسط دانشمندان برای پروتکل مونترال به خاطر محدود نمودن مصرف آن در دستگاه‌ های حرارتی و برودتی به کار گرفته می شود، البته در ادامه به علت ضررهایی که داشت از طریق یک پیمان بین‌المللی ممنوع شد تا باعث ایجاد شدن گازهای گلخانه ای در جو نشود و به لایه اوزون آسیب نرساند.

هیدروکربن‌ های فلوره شده:

این نوع ماده سرمازا از نوع فریون استفاده می نماید. این ماده مبرد با داشتن شکل حرارت پذیری بالا و کارآمدی بالا برای می تواند به خوبی پاسخ نیازهای دستگاه‌های حرارتی را صورت دهد. وجود این ماده کمک می کند تا دستگاه ها در بهترین وضعیت خود قرار بگیرند و بتوانند به فعالیت مناسب جهت خنک سازی ادامه دهند.

آمونیاک:

نوعی سیال ضد یخ است که مبرد به حساب می آید و در دستگاه‌ های صنعتی و خانگی برای کنترل حرارت به کار گرفته می شود. این ماده با تمام مواد شیمیایی دیگر قابلیت ترکیب شدن دارد و با احتیاط زیاد به علت خطراتی که دارد باید مورد استفاده در دستگاه‌های مختلف قرار بگیرد.

پروپیلن گلیکول:

نوعی ماده مبرد یا سرمازا همه منظوره می باشد که در بسیاری از دستگاه‌ های حرارتی و برودتی برای انتقال حرارت با سرعت بیشتر به کار گرفته می شود.

توضیح اینکه کدام ماده مبرد را باید در دستگاه خود مورد استفاده قرار دهید کار دشواری می باشد زیرا بستگی به نوع دستگاه و کارکردی که شما از مشخصات سیستم خنک‌ کننده انتظار دارید بر می گردد. برای انتخاب بهترین ماده  سرمازا بهتر است با تهیه کننده‌ ی دستگاه یا یک متخصص همه فن حریف در این زمینه صحبت نمایید.

نقش سرمازا در دستگاه های برودتی

مطالعه بیشتر: دلایل روشن نشدن فن کویل + راهکارهای حل مشکل

نقش سرمازا در دستگاه های برودتی:

ماده مبرد یا سرمازا در دستگاه های برودتی نقش هایی بر عهده دارد که اگر به خوبی انجام شود این دستگاه ها در بهترین وضعیت به فعالیت خود ادامه خواهند داد و می توانند به امر خنک سازی مکان ها و فضاها کمک شایان توجهی نمایند.

جذب کردن حرارت:

یکی از مهمترین وظایف ماده سرمازا جذب کردن حرارت از داخل محیط برودتی می باشد تا به این طریق بتواند تاثیر گذاری بیشتری را داشته باشد و میزان سرمایی که تولید می نماید افزایش یافته و بر روی محیط ها و فضاها اثر مثبت بگذارد.

جهت دادن به حرارت:

یکی دیگر از مهمترین وظیفه های ماده سرمازا انتقال حرارت جذب شده به مبدّل کندانسور برای جهت دادن حرارت است. این انتقال حرارت و جهت دادنش کمک می کند تا دیگر اعضای سیستم با هماهنگی و کیفیت بیشتری برای خنک کردن فضاها ادامه دهند و سبب راحتی افرادی که آنجا حضور دارند شوند.

لطافت:

طبق گفته های مهندسان مربوطه ماده مبرد باید به میزان بسیار زیادی لطیف باشد تا بتواند به صورتی خود را بالاتر از جریان سطح برودتی انتقال دهد. این انتقال مناسب موجب می شود تا سرعت تولید سرمایش در دستگاه ها در حد بسیار زیادی افزایش یابد و به خنک سازی کمک کند.

تراکم:

شرایط اولیه برای حرکت هر ماده مبرد یا سرمازا به طور خاص خارج شدن از فشارهای شدید خارجی می باشد تا به این طریق بتواند بر روی میزان تراکم نقش خود را ایفا نماید و باعث به وجود آمدن خنکی ای که مد نظر مصرف کنندگان است شود.

ضریب گرمایی:

تجربه نشان داده است که ضریب گرمای بالاتر برای ماده مبرد به معنی بیشتر بودن بازدهی دستگاه می باشد و نباید این مورد را مهندسان مربوط به این امور نادیده بگیرند و با توجه کامل به این نکته خواهند توانست کیفیت را بالا ببرند.

تاثیر بر قیمت:

حقیقت این است که ماده مبرد باید قیمتی مناسب داشته باشد تا تولید کمپرسور برای تولید کنندگانی که این ماده را برای دستگاه‌ های خود توصیه می نمایند مقرون به صرفه باشد و آن را با مواد دیگر و تکنولوژی دیگر جایگزین ننمایند.

تاثیر بر پایداری سرما:

ماده مبرد باید پایدار باشد تا بتواند بر روی تداوم سرما تاثیر مثبت بگذارد. معمولا مبردهای که این مزیت را با خود به همراه دارند تاثیر شگرفی بر روی میزان و کیفیت سرمایی که تولید می شود دارند و بهتر است که مورد استفاده قرار بگیرند.

تاثیر بر روی سطح بخشی:

یک نقش اساسی ماده سرمازا این است که باید به گونه ‌ای باشد تا بتواند بر روی دستگاه هایی که در سیکلشان قرار دارد اثر مثبت گذاشته و آنها را وارد یک سطح بالاتر نماید. معمولا دستگاه هایی که این اتفاق برایشان می افتد قدرت اثر گذاری بیشتری در ایجاد سرما برای مکان های تجاری و خانگی پیدا می کنند.

تاثیر بر روی دمای محیط:

یک نقش مهم و اساسی ماده مبرد در دستگاه برودتی این است که باید دمای جوش رویه ماده مبرد کمتر از دمای محیط برودتی باشد. زمانی که این اتفاق بیفتد بر روی دمای محیط اثر مثبت می گذارد و می توان آن را در حد مطلوبی خنک کرد.

ثبات کیفیت دستگاه ها:

یک نقش مهم ماده سرمازا در دستگاه های برودتی این است که باید کیفیت مورد نیاز برای سیستم ها را فراهم آورد، در صورتی که حجم ماده مبرد به میزان صحیح حفظ شود و دچار کم و کاست نگردد این اتفاق دور از دسترس نخواهد بود.

 

در انتها

همان طور که در مقاله بالا دیدید و دانستید دستگاه های خنک کننده امروزه در هر جایی نصب شده اند و در درون خود با داشتن مبرد این امکان را فراهم می آورند که سرما تولید نمایند و با منتقل کردن به فضاها باعث خنکی آنها شوند.

در آخر لازم به ذکر است که شرکت آریا تهویه با سال ها تجربه در زمینه سرویس دستگاه های سرمایشی این آمادگی را دارد تا خدماتش را به شما مشتریان عزیز ارائه نماید. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *