راهنمای کامل راه اندازی داکت اسپلیت

راهنمای کامل راه اندازی داکت اسپلیت

راهنمای کامل راه اندازی داکت اسپلیت

همواره مردم به دنبال سیستمی هستند که در تابستان سرمایش و در زمستان گرمایش را برای آنها به خوبی فراهم بیاورد، این امر ممکن نمی شود مگر با راه اندازی داکت اسپلیت که در هر دو وضعیت هوای سرد و گرم کاربرد دارد و می تواند کمک کند.

این لوازم معمولا برای این که در بهترین وضعیت کارایی خود قرار بگیرند ضرورت دارد که به صورت مناسب به وسیله یک متخصص راه اندازی شوند، زیرا متخصص دقیقا می داند که آنها را برای هر فصل چگونه باید تنظیم نماید.

راه اندازی داکت اسپلیت اگر به صورت کاملا مناسب باشد موجب می شود تا از نظر مصرف انرژی بسیار به نفع افراد شود، میزان خرابی آنها کاهش پیدا می کند و وسط فصل گرم یا سرد شما را با مشکلاتی در این زمینه مواجه نمی سازد.

در ادامه برای این که بسیار بهتر با راه اندازی داکت اسپلیت آشنایی پیدا کنید مواردی را که به این مقوله ربط دارند نام برده و تا جایی که در حوصله این مقاله بگنجد آنها را برای آشنایی بیشتر شما خوانندگان عزیز و گرامی توضیح می دهیم.

در زمان راه اندازی داکت اسپلیت نکته مهمی که بسیار اهمیت دارد این است که آن را می خواهید برای گرما یا برای سرما راه اندازی کنید، این دو معمولا تفاوت های را با یک دیگر دارند و از همین رو بهتر است که در ابتدا این مورد مشخص شود.

راه اندازی داکت اسپلیت
راه اندازی داکت اسپلیت

راه اندازی داکت اسپلیت برای گرمایش:

به طور قطع داکت اسپلیت یکی از بهترین گزینه ها برای گرمایش منزل شما به خصوص در فصل هایی مثل زمستان است و می تواند وضعیت هوای داخل منازلتان را کاملا بهاری و قابل تحمل حفظ نماید تا با مشکلاتی مثل ترکیدگی پوست و رماتیسم مواجه نشوید.

اکثر قریب به اتفاق مردم در کشور ما معمولا از انرژی های طبیعی برای تامین گرمایش در فصل زمستان بهره می برند اما هستند هنوز جاهایی که این انرژی ها نیست و یا این که لوله کشی اش وجود ندارد، در این مواقع است که راه اندازی داکت اسپلیت بسیار به کار می آید.

بیشتر استفاده کنندگان این خدمات معمولا واحدهای تجاری یا مغازه هایی هستند که امکان استفاده از دیگر تجهیزات حرارتی را ندارند و با راه اندازی داکت اسپلیت گرمایش مورد نیاز را فرد برای زمستان خود تامین می نماید تا بتواند به فعالیت ادامه دهد.

در ابتدای راه اندازی داکت اسپلیت در آغاز هر فصل بسیار اهمیت دارد که وضعیت صحیح را روی آن اعمال نمایید، یعنی این که مشخص کنید روی وضعیت سرمایشی قرار بگیرد یا روی وضعیت گرمایشی باشد تا آماده خدمت شود.

بعد از این که وضعیت را مشخص کردید در ادامه راه اندازی داکت اسپلیت باید به وضعیت منبع آب و لوله هایش بپردازید و دقیقا مورد بازبینی قرار دهید تا هیچ گونه پوسیدگی یا نشتی نداشته باشد، سالم بودن تجهیزات موجب می شود تا در وسط فصل سرما مشکل ساز نشود.

سپس فیلترهای هوا را دقیقا مورد بازبینی قرار دهید و به دست بیاورید که آیا وضعیت مناسبی برای فعالیت دارند یا ندارند، زیرا راه اندازی داکت اسپلیت بدون مورد توجه قرار دادن فیلترهای هوا ممکن نیست و اگر هم راه بیفتد کیفیت خوبی قطعا عایدتان نخواهد شد.

در ادامه باید گاز مبرد دستگاه را نیز مورد بازبینی قرار دهید، معمولا بنا بر دلایلی پیش می آید که این گاز به صورت ناگهان خالی شود، عملا بدون گاز مبرد این دستگاه دیگر توانایی تامین گرمایش یا سرمایش را نخواهد داشت و بلااستفاده خواهد شد.

بنابراین در راه اندازی داکت اسپلیت گاز مبرد اهمیت بالایی دارد، اگر گاز داشت که داشت و اگر نداشت بهتر است که به سراغ متخصص بروید تا گازش را شارژ کند تا وضعیت دستگاه عادی شود و توانایی انجام وظیفه اش که تولید گرمایش است را داشته باشد.

تنظیم دمای مناسب دیگر موردی است که برای راه اندازی داکت اسپلیت باید مورد توجه قرار دهید، معمولا دمایی بین 13 تا 28 درجه بسته به نوع ذائقه افراد متفاوت است و بهتر است از روی پنلی که دارد تنظیم نمایید تا زمستان به شما و خانواده تان سخت نگذرد.

راه اندازی داکت اسپلیت برای سرمایش:

سوای از گرمایش، راه اندازی داکت اسپلیت برای سرمایش نیز ممکن می باشد زیرا این دستگاه ها دو وضعیت بوده و برای فصل های مختلف قابلیت استفاده دارند و می توانند کمک کنند تا آن دمایی که مد نظر شما است در فضاهای داخلی منازل یا محیط کسب و کارتان شکل بگیرد.

معمولا قبل از راه اندازی برای فصل گرم سال بهتر است که تمامی تجهیزات مربوط به داکت اسپلیت را دقیقا مورد بررسی و بازبینی قرار دهید تا در وسط فصل گرما دچار مشکل یا اختلالی نشوند و بتوانند به انجام وظیفه بپردازند.

سیستم های سرمایش بر خلاف سیستم های گرمایشی به گاز مبرد نیاز دو چندانی دارند، در سیستم گرمایشی فن ها هستند که دمای تولیدی المنت را جابجا می نمایند اما در سیستم های سرمایشی پیچیدگی بیشتری وجود دارد.

گاز مبرد نقش اساسی را ایفا می کند و در زمان راه اندازی داکت اسپلیت حتما باید به وجود این گاز توجه ویژه شود، همچنین باید لوله ها و تجهیزات مربوط به گاز مورد بازبینی قرار بگیرد تا موجب اتلاف آن نشود.

همچنین باید فیلترهایی هوایی که در مسیر قرار دارند و سال قبل فعالیت نموده اند را سرویس یا تعویض نمود، اگر در راه اندازی داکت اسپلیت این مورد را در نظر نگیرید کیفیت هوایی که به محیط داخلی منتقل می شود به طور قطع وضعیت خوبی نخواهد داشت.

بعد از تعویض فیلترها در مرحله بعدی راه اندازی داکت اسپلیت بهتر است که به وضعیت برقی که به تجهیزات می رسد توجه نمایید، سیستم را به طور مستقیم به برق وصل نکنید، حتما از طریق یک محافظ برقی این اقدام را صورت دهید تا نوسان برق مشکلاتی را ایجاد ننماید.

اگر تجهیزات به طور مستقیم وصل شوند ممکن است مشکلی پیش نیاید ولی یک درصد هم احتمال پیش آمدن مشکل باشد باید مد نظر قرار دهید تا تجهیزاتی را که قیمت گرانی دارند مورد محافظت و مراقبت صحیح قرار دهید.

بعد از تنظیمات سیستم برقی مورد بعدی که از اهمیت بسیار بالای برخوردار است تنظیم مناسب پنل داکت اسپلیت می باشد، معمولا پنل بیرونی این تجهیزات این امکان را می دهد تا وضعیت مد نظر خود را بر روی آن اعمال نمایید.

به طور مثال دمایی که به آن علاقه دارید را دقیقا می توانید به دستگاه بدهید تا در زمان فعالیت زمانی که به این حد رسید خودش اتوماتیک خاموش کند تا اصطلاحا موتورش یکسره کار نکند و فشار زیاد ایجاد مشکلاتی برایش ننماید.

در حقیقت برای راه اندازی داکت اسپلیت اگر تمامی این مواردی که گفته شد به خوبی مد نظر شما قرار بگیرد به طور قطع بر روی کیفیت سرمایشش اثر می گذارد و کمک می کند تا تابستانی همراه با آرامش و آسایش را در کنار خانواده خود تجربه نمایید.

راه اندازی داکت اسپلیت
راه اندازی داکت اسپلیت

در انتها

همان طور که در مقاله بالا دیدید و دانستید راه اندازی داکت اسپلیت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و برای این که در وضعیت بهتر مصرف انرژی و فعالیت قرار بگیرند بهتر است راه اندازی آنها را به یک متخصص خبره بسپارید که در این زمینه دانش کافی را دارد.

در آخر لازم به ذکر است که شرکت آریا تهویه با سال ها تجربه در زمینه سرویس و نصب انواع داکت اسپلیت این آمادگی را دارد تا خدماتش را به شما مشتریان عزیز و گرامی ارائه نماید. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *